Titulinis » Naujienos » Korėją sutriuškinusi Estijos U-20 rinktinė pirmą kartą istorijoje triumfavo IIA divizione

2019-01-17
hockey.lt inf.
 Ketvirtadienį Taline (Estija) vykstančiame pasaulio U-20 IIA diviziono ledo ritulio čempionate Korėjos rinktinė per 1 minutę ir 4 sekundes panaikino dviejų įvarčių deficitą, tačiau tada pažadino Estijos komandos žvėrį, kuris negailėdamas 7:2 (0:0, 2:0, 5:2) sudorojo varžovus ir leido pirmą kartą dabartinėje IIHF sistemoje U-20 lygmenyje iškovoti kelialapį į IB divizioną.

Nuo 2012-ų metų, kai vykdoma dabartinė IIHF sistema, Estijos komanda du metus rungtyniavo IIB divizione, o pastaruosius penkis čempionatus varžėsi IIA grupėje. Per tą laiką vos kartą šiame divizione bronzos medalius užsikabinę estai šį sykį dar likus vienam turui iki čempionato pabaigos sugebėjo užsitikrinti pirmą vietą, aukso medalius ir bilietą į pirmą divizioną.

Atidaryti įvarčių sąskaitą estams pavyko tik antrame kėlinyje, kai 29-ą susitikimo minutę pasižymėjo Kristoferis Jogi (28:26, rez. perd. Rasmusas Kiikas).

Po penkių minučių skirtumą iki dviejų pavyko padidinti Emiliui Esko Key Svartbro (33:40, rez. perd. Edas Slessarevski) ir jau atrodė, kad estai ir toliau kontroliuos rungtynes.

Visgi trečiojo kėlinio pradžoje už pavojingą žaidimą 5+20 baudos minučių užsidirbo estas E.Slassarevski, o tuo Korėjos ekipa pasinaudojo idealiai.

Jau 24-ą sekundę žaidžiant daugumoje komandos draugo smūgį nuo mėlynos linijos užblokavęs Seokhwanas Kimas (41:04) užklupo nepasiruošusius estus ir įmušė pirmąjį korėjiečių įvartį (1:2), o po 1 min. 4 sek. Geonho Jinas pirmu smūgiu nepataikė į ritulį, o antrasis buvo gana silpnas, tačiau ritulys sugebėjo pralysti pro vartininką ir atsimušti į šoninį virpstą, o netrukus lazdą kyštelėjo Geonas Woo Kimas (42:08) ir išlygino rezultatą - 2:2.

Neįtikėtina Korėjos rinktinės atkarpa nepalaužė estų, kurie jau po minutės vėl kėlė rankas į viršų, kuomet greitą ataką suorganizavo Mortenas Arantezas Jurgensas bei Andre Linde'as (43:15), įmušęs iš arti (3:2).

Dar po keturių minučių sirgalius iš savo vietų pakėlė Jegoras Nevzorovas (47:30), kuris vienas pats prasiveržė pro visą Korėjos gynybą ir įmušė ketvirtą šeimininkų įvartį (4:2).

Tokia įvarčių serija palaužė korėjiečius, kurie pradėjo rinktis baudos minutes, o daugumoje žaidę estai po Saveli Novikovo (49:25, rez. perd. A.Linde) stipraus ir tikslaus smūgio padidino pranašumą iki trijų - 5:2.

Estai pradėjo smagintis ir dar po 33 sekundžių Kirillas Lodeikinas (49:58, rez. perd. R.Kiikas) įmušė jau šeštąjį šeimininkų įvartį - 6:2.

Šeimininkai toliau atakavo palūžusius korėjiečius, o Dilanas Savenkovas (52:20) tiksliu smūgiu septintą kartą nuginklavo Korėjos vartininką Tae Kyungą Kimą.

Estijos rinktinė rungtynėse su Korėja atliko 48 smūgius į vartus ir surinko 31 baudos minutę, tuo tarpu Korėja smūgiavo 18 kartų ir buvo nubausta 14 baudos minučių.

Estai nepatyrė nei vieno pralaimėjimo, o vienintelį tašką prarado rungtynėse su lietuviais. Turnyro šeimininkai 2:1 nugalėjo Ispaniją, po pratęsimo 2:1 palaužė Lietuvos rinktinę, 5:2 nugalėjo Didžiąją Britaniją ir dabar įveikė Korėją.

Šiandien pergalę iškovojo ir Didžioji Britanija, kuri antrose dienos rungtynėse 4:2 nugalėjo vakarykščius lietuvių skriaudikus - rumunus.

Penktadienį čempionate - laisva diena, o šeštadienį komandos pratęs kovą dėl galutinių pozicijų. Lietuvos, Rumunijos ir Didžiosios Britanijos rinktinės dar gali iškovoti sidabro arba bronzos medalius, o Korėja ir Ispanija bandys išvengti šeštosios pozicijos ir iškritimo į IIB divizioną.

Šeštadienį nuo 13:00 val. susitiks Didžioji Britanija ir Ispanija, nuo 16:30 - Lietuva ir Korėja, o nuo 20:00 - Estija ir Rumunija.

Lietuviai nuo 2011-2012 metų sezono vos sykį IIA divizione liko be medalių, kai 2013 metų čempionate užėmė penktą vietą. 2012, 2014, 2015, 2016 metais lietuviai džiaugėsi sidabru, 2017-ais - iškovojo auksą ir kelialapį į aukštesnį divizioną, kuriame 2018-ais metais liko be pergalių, tačiau užsikabinti tame lygmenyje tada pritrūko vos vieno įvarčio.

Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato IIA diviziono lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Estija             4   3   1   0    0    16:6   11
2. Lietuva            4   2   0   2    0   15:11    8
3. Rumunija           4   1   2   0    1   12:11    7
4. Didžioji Britanija 4   2   0   0    2   23:14    6
5. Ispanija           4   1   0   0    3     6:1    3
6. Korėja             4   0   0   1    3    6:25    1