Titulinis » Naujienos » Kontinentinės ledo ritulio lygos finale spindės ryškiausios žvaigždės

Kontinentinės ledo ritulio lygos finale spindės ryškiausios žvaigždės

2017-04-07
VIASAT informacija
 Balandžio 8 dieną prasidės Kontinentinės ledo ritulio lygos (KHL) čempionato finalas. Lemiamoje serijoje kovos Rusijos klubai – Magnitogorsko „Metallurg“ ir Sankt Peterburgo SKA.

Finalo kovas rodys vaizdo transliacijų internetu platforma www.viaplay.lt ir „Viasat Sport Baltic“ kanalas.

Čempiono titulą gina „Metallurg“. Šis klubas J. Gagarino taurę yra iškovojęs ir 2014 metais. SKA lygoje triumfavo 2015-aisiais. Abiejose komandose žaidžia būrys aukščiausio lygio ledo ritulininkų.

„Metallurg“ garbę gina rusai Sergejus Moziakinas,  Danisas Zaripovas, čekas Janas Kovaržas, kanadietis Chrisas Lee, suomis Oskaras Osala. SKA ekipai, kurią treniruoja Rusijos rinktinės strategas Olegas Znarokas, atstovauja tokios žvaigždės, kaip Ilja Kovalčiukas, Pavelas Daciukas, Vadimas Ščipačiovas, Jevgenijus Dadonovas, amerikietis Steve‘as Mosesas.

Abu klubai įspūdingai rungtyniavo atkrintamosiose varžybose, kuriose šventė po 12 pergalių ir patyrė tik po vieną pralaimėjimą. Pusfinalio serijoje „Metallurg“ 4:0 pranoko Kazanės „Ak Bars“ ledo ritulininkus, o SKA tokiu pat santykiu sudorojo Jaroslavlio „Lokomotiv“ komandą.

Reguliariajame sezone SKA surinko 137 taškus, o „Metallurg“ – 124, tačiau finale namų aikštės persvarą turės pastaroji ekipa – ji užėmė pirmąją vietą Rytų konferencijoje, o SKA Vakaruose liko antras. Finale bus žaidžiama iki keturių pergalių. Pirmieji du mačai vyks Magnitogorske. Pirmosios rungtynės bus žaidžiamos šeštadienį. 14.55 val. prasidės tiesioginė transliacija per www.viaplay.lt, o vaizdo įrašas per „Viasat Sport Baltic“ – 21.30 val.

Šį sezoną tarpusavyje šie klubai kovėsi du kartus ir pasidalijo po pergalę. Sankt Peterburge 4:2 nugalėjo SKA, o Magnitogorske 5:4 bulitų serijoje triumfavo „Metallurg“. Per visą KHL istoriją komandos susitiko 20 kartų ir laimėjo po 10 sykių. Tiesa, SKA visas pergales iškovojo per pagrindinį rungtynių laiką. „Metallurg“ tokiu būdu laimėjo 7 kartus.

2016-2017 m. čempionate dalyvavo 29 ekipos, tarp kurių ir Rygos „Dinamo“. Rygiečiams pirmenybės buvo nesėkmingos. Jie Vakarų konferencijoje liko paskutiniai, o bendroje įskaitoje užėmė 28 vietą.