Titulinis » Naujienos » Klaipėdoje - "Baltų Ainių" triumfas

Klaipėdoje - "Baltų Ainių" triumfas

2021-01-24
hockey.lt informacija, Tito Pacausko nuotr.
 Lietuvos ledo ritulio čempionate penktąją sezono pergalę iškovojo Kauno „Baltų Ainiai“.

Klaipėdoje vykusiose rungtynėse kauniečiai 8:4 nugalėjo „Energiją Hockey – HC Klaipėdą“ ir paliko juos be taškų. Po šios pergalės „Baltų Ainiai“ jau gali ramiai ruoštis atkrintamosioms varžyboms: nesėkmę patyrusius varžovus išgelbėtų tik didžiulis stebuklas – pergalės per visus likusius penkis susitikimus, o bent vienas „ainių“ taškas pašalintų net ir teorines jungtinės komandos viltis.

Rungtynės startavo rezultatyviai: Nikita Svarjovas (03:15, rez. perd. Nikita Bashkirovas, Makaras Tokarevas) išvedė komandą į priekį lygiomis sudėtimis, o Damiras Shafeevas (09:11, rez. perd. Yevgenijus Lukinas, Norairas Hovsepjanas) surado būdų pasižymėti žaidžiant mažumoje.

Nors vėliau „Energija Hockey – HC Klaipėda“ dukart įvarčiais buvo grąžinusi intrigą, „Baltų Ainiai“ netrukdavo atstatyti solidesnę persvarą. Iš pradžių šeimininkų gretose pasižymėjo Kipras Grabliauskas (10:57, rez. perd. Rokas Arbačiauskas, Maksimas Sačiukas), o vėliau daugumą realizavo Olegas Peliušenokas (16:07, rez. perd. Anatolijus Sedura). Tuo tarpu svečių iš Kauno gretose tiksliai atakavo Marius Krikštanaitis (13:26, rez. perd. Artemijus Frizelis, Nikolajus Parshakovas) bei antrą įvartį rungtynėse pelnęs N. Svarjovas (18:40, rez. perd. N. Bashkirovas, M. Tokarevas).

Antrajame kėlinyje „Baltų Ainiai“ dar labiau įtvirtino savo persvarą. Du kartus pasižymėjo M. Tokarevas. Iš pradžių jis realizavo daugumą (27:58, rez. perd. N. Bashkirovas, Ruslanas Černychas), o vėliau įvarčiu nubaudė ir Maksimą Ponomarenko vartuose pakeitusį Nikita Kuzminovą (28:29, rez. perd. N. Bashkirovas, R. Černychas).

Kėlinio pabaigoje rungtynės anksčiau laiko baigėsi Nojui Jonui Kudzevičiui. Į „Baltų Ainių“ komandą  šį mėnesį būtent iš „Energijos Hockey – HC Klaipėdos“ atvykęs 16-metis žaisdamas prieš buvusius ekipos draugus užsidirbo 5+25 nuobaudą ir pašalinimą iš rungtynių.

Trečiajame kėlinyje „Energija Hockey – HC Klaipėda“ dar bandė grąžinti intrigą Dominyko Škadausko metimu daugumoje (49:22, rez. perd. Denisas Kuzminovas, Matas Mikalauskas) bei tiksliu Roko Arbačiausko smūgiu (51:18, rez. perd. Kipras Grabliauskas), bet to jiems neužteko. Negana to, rungtynes sėkmingiau užbaigė svečiai, dar du kartus pasiųsdami ritulį į vartus. „Baltų Ainių“ pergalę užtvirtino Nikita Bashkirovo įvartis (53:48, rez. perd. M. Tokarevas) ir M. Tokarevo „hat-trickas“ (55:03, rez. perd. N. Bashkirovas, R. Černychas).