Titulinis » Naujienos » Fantastiškai pasaulio čempionate žaidusi Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė - nugalėtoja! ( 4 VIDEO, ĮVARČIAI, fotogalerija)

2016-12-17
 Lietuvos jaunimo iki dvidešimties metų (U-20) ledo ritulio rinktinė pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato IIA diviziono paskutinėse rungtynėse pratęsė pergalingą seriją ir Taline (Estija) 6:4 (2:2, 2:1, 2:1) įveikė pagrindinį varžovą dėl pirmos vietos, Japonijos bendraamžius.

Visas penkias pergales čempionate iškovusi Lietuvos jaunimo rinktinė kitais metais žais IB divizione.

Lietuvos rinktinei įvarčius pelnė: Emilijus Krakauskas – 3 (12:38, Edgaras Protčenka, Artūras Laukaitis 20:33, E.Protčenka, Tomašas Krukovskis, 22:52)  Kostas Gusevas (12:03, Dominykas Bogdziulis), Artūras Laukaitis (46:45, I.Četvertakas, E.Krakauskas), D.Bogdziulis (59:17, Markas Kaleinikovas, Edvinas Boroška).

Metimai: Lietuva – 31, Japonija – 26.
Baudos minutės: Lietuva – 6, Japonija – 22.

Tai buvo įspūdinga dviejų skirtingų ledo ritulio mokyklų akistata. Lietuva galėjo pasižymėti jau pirmuoju bandymu kirtusi į varžovų vartų virpstą, Japonija atsakė pirmu smūgiu, iškart virtusiu įvarčiu.

Dar labiau padėtis komplikavosi kėlinio viduryje, kai varžovai išnaudojo daugumą.

Lietuvos jaunimas nepalūžo. Charakterį parodę vyrukai po Kosto Gusevo smūgio sušvelnino skirtumą, o Emilijus Krakauskas dar po 30 sekundžių dauguoje išlygino rezultatą 2:2.

Nuo šio momento iniciatyva priklausė lietuviams, kurie kūrė progas prie varžovų vartų, tačiau pirmajame kėlinyje nebepasižymėjo.

Antrąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo galingai ir pribloškė Varžovus dviem  įvarčiais, kuriuos pelnė rinktinės įvarčių mašina E.Krakauskas.

Varžovai baltos vėliavos nekėlė. Daichi Saito sušvelnino skirtumą iki 3:4. Lietuva atsakė dar vienu įvarčiu, tačiau teisėjai neįskaitė. Japonija uždirbo baudinį – jį neutralizavo vartininkas Artūras Pavliukovas.

Po truputėlį lietuvių jėgos ėmė sekti ir varžovai vis dažniau lankėsi mūsiškių aikštės pusėje.

Trečiajame kėlinyje Lietuvos rinktinė dar kartą pakilo į šturmą ir varžovai ėmė prasiženginėti. Daugumą išnaudojo A.Laukaitis ir lietuviai susigrąžino dviejų įvarčių persvarą.

Japonija bandė ieškoti silpnų vietų ir organizuotis lemiamam šturmui, tačiau tai buvo Lietuvos rinktinės čempionatas. Mūsiškiai niekais vertė visas varžovų pastangas, o rungtynių pabaigoje padidino skirtumą iki 6:3. Japonai pelnė dar vieną įvartį, tačiau aikštėje jau siautė Lietuvos jaunimas – naujoji ledo ritulio karta po šešerių metų pertraukos grįžo į pirmąjį divizioną ir vainikavo visas pastarųjų metų pastangas, kai Lietuva tris kartus iš eilės likdavo antra šiame divizione.

Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas vartininkas A. Pavliukovas, geriausiu viso čempionato Lietuvos rinktinės žaidėju – I.Četvertakas.

„Jaunimas savo darbu nusipelnė pirmos vietos. Tai žaidėjų nuopelnas, jie dirbo sunkiai, žaidė visa širdimi ir nugalėjo“, - po pergalės kuklinosi vyriausiasis treneris kanadietis Džimas Settersas.

Vakare po paskutinių Estijos – Rumunijos rungtynių Lietuvos rinktinei bus įteikti diviziono aukso medaliai.

Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato IIA diviziono lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Lietuva                  5   5   0    0   0  42:10  15
2. Japonija                 5   4   0    0   0  35:13  12
3. Estija                   4   2   0    0   2  13:18   6
4. Rumunija                 4   1   0    1   2  15:18   4
5. Kroatija                 4   0   1    0   3   9:33   2
6. Nyderlandai              4   0   0    0   4   6:22   0