Titulinis » Naujienos » "Energija-GV" Lietuvos čempionate iškovojo užtikrintą pergalę (VIDEO)

"Energija-GV" Lietuvos čempionate iškovojo užtikrintą pergalę (VIDEO)

2020-11-15
hockey.lt informacija, Tito Pacausko nuotr.
Lietuvos ledo ritulio čempionate dar vieną pergalę iškovojo „Energijos – Geležinio Vilko“ komanda.

Sekmadienį namų rungtynes Vilniaus „Pramogų“ arenoje žaidusi daugkartinė šalies čempionė 10:2 įveikė „Energijos Hockey – HC Klaipėdos“ komandą.

Pirmoji susitikime pasižymėti sugebėjo „Energijos – Geležinio Vilko“ komanda. Rungtynių favoritų gretose į greitą ataką pabėgo Donatas Kumeliauskas, kuris gražiu manevru suklaidino vartininką Maksimą Ponomarenko ir išvedė savo komandą į priekį (06:50).

Nors pirmajame kėlinyje abiem komandoms sunkiai sekėsi regzti pozicines atakas, „Energija – Geležinis Vilkas“ ir toliau buvo itin pavojingi kontratakose. Šeimininkų vartininkui Martinui Petiuliui greitai pradėjus ataką, vos po kelių akimirkų Dino Mukovozas jau atliko perdavimą arčiau vartų, kur buvęs Timonas Mažulis iš arti nukreipė ritulį į vartus (16:06, rez. perd. Martinas Petiulis, Dino Mukovozas). Netrukus pavojingą atsaką surengė jau „Energija Hockey – HC Klaipėda“, bet Anatolijaus Seduros metimui pritrūko šiek tiek tikslumo – ritulys sudrebino vartų virpstą.

Tiksint paskutinėms kėlinio akimirkoms Rolandas Aliukonis užklupo M. Ponomarenko nepasiruošusį ir metimu iš toli pelnė trečiąjį savo komandos įvartį (19:57, rez. perd. Dominykas Motiejūnas, Edgaras Rybakovas).

Nuo pat antrojo kėlinio starto „Energija – Geležinis Vilkas“ aktyviai spaudė savo oponentus ir ne kartą kėlė pavojų prie varžovų vartų. Galiausiai tai davė vaisių – Rojus Plepys surado plyšį M. Ponomarenko gynyboje ir pelnė dar vieną įvartį (26:48, rez. perd. Oskaras Oleinikas, Gediminas Jadkauskas).

Įpusėjus rungtynėms „Energija Hockey – HC Klaipėda“ pasinaudojo viena iš savo retų progų. Denisas Kuzminovas metimu iš toli pelnė pirmąjį svečių įvartį(32:31). Nepaisant šio įvarčio ir svečių rodomų pastangų, „Energija – Geležinis Vilkas“ netruko perimti iniciatyvos ir susigrąžinti savo keturių įvarčių pranašumą. Prie pat vartų atsidūręs Dmitrijus Rabchukas krisdamas sugebėjo nukreipti ritulį į vartų tinklą (36:02, rez. perd. E. Rybakovas).

Kėlinio pabaigoje į svečių vartus buvo skirtas baudinys, kurį realizuoti ėmėsi E. Rybakovas. Tiesa, jam nepavyko suklaidinti vartininko ir puolėjas liko be įvarčio. Nepaisant to, „Energija – Geležinis Vilkas“ per likusį kėlinio laiką spėjo pelnyti dar vieną įvartį, kai iš toli galingai ir tiksliai iššovė Aurimas Gaidauskas (38:51, rez. perd. Edvinas Boroška, T. Mažulis).

Trečiajame kėlinyje į „Energijos Hockey – HC Klaipėdos“ vartus stojo Domas Makarevičius, o netrukus prie jo vartų kilo didžiulis pavojus: Gedimino Jadkausko metimas pataikė į vartų virpstą.

Solidų pranašumą turėję rungtynių šeimininkai įpusėjus paskutiniam kėliniui grubiai suklydo prie savų vartų leidę Artemui Redko vienu lietimu pasiųsti ritulį į vartus (50:07). Tiesa, vos tik praleidę įvartį „Energijos – Geležinio Vilko“ atstovai jau kitos atakos metu atsakė savuoju įvarčiu. Vos po 15 sekundžių itin tikslų ir galingą metimą atlikęs Karolis Fedorovičius nepaliko varžovams jokių šansų (50:22).

Susitikimui artėjant prie pabaigos puikų individualų reidą surengė ir aštuntąjį „Energijos – Geležinio Vilko“ įvartį pelnė Dino Mukovozas (54:44, rez. perd. D. Kumeliauskas, R. Aliukonis). Per paskutines susitikimo akimirkas jie sugebėjo pelnyti dar du įvarčius. Iš pradžių pasižymėjo Gediminas Jadkauskas (58:58), o paskutinį tašką rungtynėse padėjo dar kartą savo sugebėjimus puolime pademonstravęs gynėjas A. Gaidauskas (59:19, rez. perd. T. Mažulis).

Po šios pergalės 17 taškų po 7 rungtynių turinti „Energija – Geležinis Vilkas“ susigrąžino sau pirmąją poziciją, bet trimis taškais mažiau turintys „Hockey Punks“ ledo ritulininkai yra sužaidę dviem susitikimais mažiau už savo oponentus. Taškų vis dar neturinti „Energija Hockey – HC Klaipėdos“ komanda išlieka paskutinė.

Po rungtynių „Energijos Hockey – HC Klaipėdos“ treneris Sergejus Krumkačius neslėpė, jog stipriai jautėsi tai, jog jo komanda paskutines rungtynes žaidė dar vakar.

„Kai kuriuos žaidėjus antrasis mačo per dvi dienas tikrai paveikė: kai kurie mūsų taip vadinami senbuviai po antrojo kėlinio tiesiog persirengė. Visgi, žaisti antrą dieną iš eilės tikrai nėra taip paprasta.“

Nepaisant pralaimėjimo, jungtinės komandos treneris pasidžiaugė, jog judama į priekį dalykuose, kuriuos treneriai akcentuoja labiausiai.

„Teigiamas postūmis žaidime yra tai, ką mes labiausiai akcentuojame: pozicinį žaidimą savo ir vidurinėje zonoje. Šiame aspekte jau matome šiokį tokį pakitimą žaidime. Taip pat norime sumažinti baudos minutes, po kiekvienos pertraukos kalbame apie baudos minutes: norime, kad komanda žaistų teisingai, be baudų, nes jos eina tik į negerą pusę.“

Tuo tarpu pergalę iškovojusios „Energijos – Geležinio Vilko“ vyriausias treneris Dovydas Kulevičius po rungtynių pasidžiaugė savo komandos reakcija į ketvirtadienį patirtą pralaimėjimą rungtynėse su „Baltų Ainiais“.

„Rungtynės gavosi visai neblogos. Po paskutinio susitikimo rūbinėje labiau kalbėjome ne apie tai, kokia taktika žaisime, o apie tai, ko mums trūksta ir kodėl kartais taip nesėkmingai viskas įvyksta. Manau, kad po šio pakalbėjimo gavome neblogą rezultatą – laimėjome. Žinoma, šiandieninė varžovė vakar turėjo sunkias rungtynes su „pankais“, kuriose jie galėjo išplėšti pergalę, tad jie tikrai pasėdo, o prie to pridėjus kelionę iš Klaipėdos galime pripažinti, jog mes turėjome daugiau jėgų nei oponentai.

Esu patenkintas savo auklėtinių reakcija po praėjusių rungtynių. Galbūt gerai, jog taip susiklostė, kad žaidėme su pavargusiu varžovu. Tai tikrai mums padėjo, mačiau, jog komanda užsivedė ir ant ledo daug kas pradėjo gautis: palaikėme vienas kitą ir įmušėme dešimt įvarčių.“

D. Kulevičius taip pat atskleidė, jog artimiausiu metu komandą paliks vienas iš vartininkų, o šioje vietoje elektrėniškiai dairysis papildymo bei įvertino naujoko prisijungimą prie „Energijos – Geležinio Vilko“.

„Mūsų abiejų vartininkų lygis labai panašus, todėl mes juos rotuojame kas rungtynes stengdamiesi duoti jiems abiem pažaisti paeiliui. Deja, bet Nicholas Nabuursas trečiadienį sugrįžta į Kanadą mokytis ir mes liksime tik su Martiniu Petiuliu. Žiūrėsime, stengsimės įtraukti jaunesnius vartininkus iš „Geležinio Vilko“ mokyklos ir ieškosime papildymo šioje pozicijoje.

Turime naują žaidėją: Dmitrijų Rabchuką. Jį iškart įtraukiau į pirmą penketą su veteranais ir iš jo tikiuosi didelio darbo, kad jis atkovotų ritulius ir atliktų panašius darbus. Tuo tarpu kituose penketuose turime žaidėjus, kurie vienas kitą pažįsta, o mūsų trečiasis penketas iš „Geležinio Vilko“ apskritai savo trejetu žaidžia jau seniai ir atrodo labai gerai: vos ne kiekvienose rungtynėse pelno įvarčius. Manau, kad po truputį atrandame vienas kitą ir lipdome žaidimą.“

Vyriausias Elektrėnų klubo treneris taip pat įvertino ir sezono starte žibančio gynėjo Aurimo Gaidausko žaidimą, pabrėždamas, jog jis rodo puikų pavyzdį ir jaunimui.

„A. Gaidausko žaidimas nelabai stebina – jis vis labiau bręsta, auga kaip žaidėjas. Jis labai rimtai atsineša į treniruotes, visada valandą-pusantros prieš treniruotę jis jau būna rūbinėje, mankštinasi ir rodo pavyzdį kitiems. Jis rimtai dirba ne tik treniruotėse, bet ir rungtynėse, tad smagu matyti kaip jis tampa vis geresniu žaidėju.“