Titulinis » Naujienos » D. Zubrus ir „rykliai“ įkando „pingvinams“ Pitsburge ir pratęsė NHL Stenlio taurės medžioklę (VIDEO)

2016-06-10
Delfi.lt informacija
 Dainius Zubrus ir San Chosė „Sharks“ klubas atgaivino viltis iškovoti Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) pagrindinį trofėjų - Stenlio taurę (Stanley Cup).

Penktose superfinalo serijos rungtynėse „Sharks“ ekipa svečiuose įveikė Pitsburgo „Penguins“ ekipą 4:2 (3:2, 0:0, 1:0) ir sušvelnino serijos iki keturių pergalių santykį 2-3. D.

Zubrus žaidė 7:15 min., atliko du jėgos veiksmus, blokavo varžovo metimą ir gavo 2 baudos min.

Šeštos serijos rungtynės naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvos laiku vyks San Chosė.

Abiejų klubų ledo ritulininkams ilgai išsisiūbuoti nereikėjo: jau 6-ą pirmo kėlinio minutę min. rezultatas buvo 2:2. „Rykliai“ pirmavo 2:0 po kanadiečių Brento Burnso (1:04 min.) ir Logano Couture (2:53 min.) smūgių. Netrukus už laiko vilkinimą D. Zubrus buvo nubaustas 2 min. ir rusas Jevgenijus Malkinas sušvelnino skirtumą (1:2). Dar po 22 sek. Pitsburgo ekipos kitas legionierius švedas Carlas Hagelinas jau išlygino skirtumą (2:2). 15-ą min. jau „Sharks“ švedas Melkeris Carlsonas įmušė trečią įvartį (3:2).

Po tokios audringos pradžios antras kėlinys vyko be įvarčių.

Trečio kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai rizikavo, pakeitė vartininką šeštu aikštės žaidėju ir tuo pasinaudojo svečiai iš San Chosė. Joe Pavelski likus beveik pusantros minutės iki sirenos pasiuntą ritulį į tuščius „pingvinų“ vartus ir padėjo iškovoti gyvybiškai svarbią pergalę 4:2.

„Sharks“ vartininkas Martinas Jonesas atrėmė net 44 smūgius. Per trylika mačų atkrintamose varžybose puolėjas iš Lietuvos aikštelėje praleido 2 valandas 18 minučių ir 6 sekundes, per kurias įmušė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 6 varžovų metimus ir gavo 4 baudos minutes. 38-erių metų puolėjas D. Zubrus reguliariame NHL sezone per 50 mačų savo ekipai pelnė 3 įvarčius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 baudos minučių.

Rezultatas: Pitsburgo „Penguins“ – San Jose „Sharks“ – 2:3 (2:3, 0:0, 0:1), – serija 2-3.

1:04 Brent Burns [0 - 1]
2:53Logan Couture [0 - 2]
4:44 Jevgenij Malkin [1 - 2] (daugumoje)
5:06 Carl Hagelin [2 - 2]
14:47 Melker Karlsson [2 - 3]
58:40 Joe Pavelski [2 - 4] (į tuščius vartus)

Pirmus du serijos mačus išvykoje Vakarų konferencijos čempionė San Chosė komanda varžovams pralaimėjo 2:3 (0:2, 2:0, 0:1) ir 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:1; po pratęsimo), trečioje dvikovoje namuose šventė pergalę 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 1:0, po pratęsimo), o ketvirtame mače savo aikštėje vėl nusileido priešininkams 1:3 (0:1, 0:1, 1:1).

Rytų konferencijoje triumfavę „Penguins“ ledo ritulininkai gali ketvirtą kartą klubo istorijoje laimėti Stenlio taurę.

Anksčiau jie geriausi lygoje buvo 1991, 1992 ir 2009 metais. Nuo 1939 metų, kai finalo serijoje pradėta žaisti iki keturių pergalių, 1-3 pralaiminti komanda pakeitė serijos baigti vos vieną kartą iš 32-iejų bandymų. Ir tai nutiko dar 1942 metais, kai Detroito „Red Wins“ ekipa pirmavo serijoje 3-0, o Stenlio taurę iškovojo Toronto „Maple Leafs“ komanda, laimėjusi seriją 4-3.