Titulinis » Naujienos » "Baltų Ainiai" iškovojo pirmąją pergalę Lietuvos čempionate

"Baltų Ainiai" iškovojo pirmąją pergalę Lietuvos čempionate

2020-10-08
Lietuvos ledo ritulio čempionate ketvirtadienį pirmąją sezono pergale džiaugėsi Kauno „Baltų Ainių“ komanda.

Namuose žaidę kauniečiai 5:1 įveikė „Energijos Hockey – HC Klaipėdos“ komandą. Tai buvo pirmoji „Baltų Ainių“ pergalė šiame sezone – iki tol ši ekipa buvo patyrusi du pralaimėjimus.

Nuo pat pirmų rungtynių akimirkų abi komandos turėjo didelių problemų stengiantis laikytis drausmės: jau per pirmąsias dvi minutes abi ekipos užsidirbo po nuobaudą, o pirmųjų trylikos minučių metu teisėjai taisyklių pažeidimus užfiksavo net devynis kartus. Nepaisant to, įvarčių per šį laikotarpį pelnyta nebuvo, tad nė vienai komandai nepavyko pasinaudoti oponentų pražangomis.

Pirmasis rungtynių įvartis krito pirmojo kėlinio pabaigoje – pasižymėjo šeimininkų puolėjas Jonas Viknius (17:12, rez. perd. Dovydas Žiūkas, Titas Milašius). Vos prasidėjus antrajam kėliniui „Baltų Ainių“ situaciją dar labiau pagerino Dovydas Streckis, pelnęs antrąjį savo komandos įvartį (22:05).

Puikioje situacijoje atsidūrusi kauniečių komanda savo situaciją pablogino antrojo kėlinio pabaigoje leidusi varžovams pelnyti įvartį mažumoje. „Energijos Hockey – HC Klaipėdos“ gretose pasižymėjo Anatolijus Sedura (37:04).

Nepaisant praleisto įvarčio, trečiojo kėlinio pradžioje kauniečiai susigrąžino dviejų įvarčių pranašumą kai pagaliau realizavo oponentų pražangą. Antrąjį savo įvartį rungtynėse pelnė ir daugumą realizavo „Baltų Ainių“ puolimo lyderis D. Streckis (40:16, rez. perd. D. Žiūkas).

Per paskutinę mačo minutę netrūko aistrų ir krito du įvarčiai, kurie nugalėtojo nepakeitė. Iš pradžių įvartį pelnė „Baltų Ainių“ naujokas Nikita Svarjovas (59:31, rez. perd. Titas Milašius), o po šio epizodo drausminę nuobaudą užsidirbo ir jungtinės komandos vartus priverstinai paliko Maksimas Ponomarenko. Rusą pakeitusiam Domui Makarevičiui netikėtai teko stoti į vartus paskutinėms mačo akimirkoms, o jau po kiek daugiau nei dvidešimties sekundžių 15-mečio debiutas Lietuvos čempionate buvo apkartintas dar vieno kauniečių debiutanto Konstantino Gribulos įvarčiu (59:54, rez. perd. Tomas Fediakinas, J. Viknius).

Puikų pasirodymą šiame mače surengė „Baltų Ainių“ vartininkas Kristupas Pranckietis atrėmęs 38 iš 39 varžovų metimų.

Jau sekmadienį Lietuvos čempionate bus sužaistos dar dvi rungtynės: 13:00 val. „Energija – Geležinis Vilkas“ namuose priims Vilniaus „Hockey Punks“, o 17:00 val. Kaune įvyks akistata tarp dviejų šio miesto komandų „Kaunas Hockey“ varžysis su „Baltų Ainiais“.